Jak zabránit opadávání vánočního stromečku ve 4 snadných krocích

Jak zabránit opadávání vánočního stromečku ve 4 snadných krocích

Marie Novotná V pondělí 07. 12. 2020 Poradna

Živý vánoční stromeček nic nenahradí. Opadané jehličí a holé větve však nevypadají zrovna slavnostně. Opadávání však můžete zpomalit a omezit na minimum. Dnes pro vás máme několik snadných tipů, počínaje výběrem toho správného stromečku a konče jeho přípravou u vás doma. Vydrží vám tak živý a krásný co nejdéle.

Budete potřebovat

 

  • vánoční stromeček
  • stojan na stromeček
  • kbelík
  • pila
  • zahradnické nůžky

 

Krok č. 1

Při nákupu stromečku jako první zkontrolujte, zda jehličí na větvích drží pevně. Prohlédněte si místo, kde byl uříznut, a zkontrolujte, zda je dřevo v místě řezu světlé barvy. To signalizuje, že je stromeček čerstvě uříznutý. Takový stromeček vydrží déle čerstvý.


Krok č. 2

Zvolte si tu správnou odrůdu. Například jedle kavkazská kuželovitého tvaru nebo jedle douglaska s jemnou citrusovou vůní. Jsou o něco málo dražší než tradiční norský smrk, ale jehličí na něm přirozeně drží déle.

 

 

Krok 3

Předtím, než stromeček postavíte na své místo a začnete se zdobením, ho vytáhněte ze síťového obalu a umístěte ven na chladné, stinné místo do kbelíku s vodou. To větvím umožní usadit se a strom se rehydratuje. Než si stromeček přinesete dovnitř, pořádně jím zatřeste opadá všechno uvolněné jehličí. 

 

Krok 4

Pilkou odřežte několik centimetrů ze spodní části kmene. Stromečku tak umožníte, aby nasál více vody. Pro úplnou maximalizaci vstřebávání vody můžete kůru na kmeni také lehce oškrábat. Ujistěte se, že je váš stojan na stromeček dostatečně velký. Aby se vám do stojanu vešel, kůru nikdy neořezávejte. Jinak vám stromeček vyschne voda se totiž vstřebává pouze skrze vrstvy těsně pod kůrou. Pro umístění stromečku si zvolte chladnější místo v dostatečné vzdálenosti od radiátorů a jiných zdrojů tepla.

Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.