Darujte k Vánocům to nejcennější – svůj čas

Darujte k Vánocům to nejcennější – svůj čas

Lucie Janků V pondělí 20. 11. 2023 Poradna

Přichází čas odpočinku, návratu ke kořenům a svým nejbližším. Blíží se advent – období, které mají mnozí z nás spojené s předvánočními přípravami a leckdy i se stresem. Možná nadešel čas vrátit se k pravé podstatě těchto svátků. Oslavte je s těmi, koho máte rádi a nadělte jim (nejen) k Vánocům ten největší dárek – svůj čas. Pusťte se s dědečkem do společné kutění! Ukrojte si kousek času, vybavte se kvalitním nářadím a hlavně – užijte si společné chvíle s těmi nej! 

Štěstí se neskrývá pod balicím papírem

Čekání na Ježíška začíná čtyři adventní neděle před Vánoci a pro někoho je to období plné shánění dárků a honem za dokonalostí. Nemusíte mít perfektně uklizeno, dokonce se obejdete i bez cukroví na sto způsobů a děti jistě prominou, že doma nebudete mít ten největší strom. Podstata Vánoc tkví někde úplně jinde. Být spolu.

Nemusíte běhat hodiny po nákupním centru a přesto můžete vybrat originální dárky, které budou mít zároveň přidanou hodnotu – společný čas. Darujte svým blízkým dárek od srdce k srdci, darujte jim to nejcennější. Kus sebe. Skvělou zprávou je, že existují různé způsoby, jak na to. 

Pusťte se s prarodiči do společného projektu 

Možná jste přemýšleli, jak naložit se starou skříní, ve které jste se jako děti schovávali nebo přišel konečně čas opravit lavičku, na které babička s dědou tak rádi sedávali? Skvělé! Pořiďte dědečkovi k Vánocům třeba brusku, připojte k ní i svůj čas a pusťte se do práce. Postavte společně zahradní domeček pro děti, pergolu pro vaše rodinná setkání nebo ohniště, kde si opečete buřty. Co k tomu budete potřebovat? Hodit se vám může kvalitní ruční nářadí, nadšení a dobrá nálada. A nebojte se zapojit klidně i děti.

Není lepší způsob, jak se začít víc vídat a trávit tak čas pohromadě. Vzpomínky na společné chvíle totiž nikdy nevyblednou. Zůstanou napořád. 

Co letos dětem pod stromeček? 

Pro děti jsou Vánoce zkrátka magické. Fantazie pracuje na nejvyšší obrátky, rozzářené oči plné radosti a dobrodružství… K nezaplacení! Vánoce ale nejsou jen o rozdávání dárků. Jsou o tradicích a času stráveném s rodinou. Upečte spolu cukroví, běžte ven a hledejte s dětmi stopy zvířat ve sněhu nebo si vyrobte svíčky. Nějaký ten dárek jim ale jistojistě radost udělá. Nemusí jít o desítky plastových hraček, které pár dní po Ježíškovi skončí někde v koutu. Zapojte se do hry i vy.

S dětmi můžete trávit společný čas a zároveň si užít spoustu zábavy třeba s hračkami pro jejich zdravý rozvoj. Nebo svým malým neposedům pořiďte zahradní traktůrek, na kterém vám mohou pomoci odvézt posekanou trávu či shrabané listí rovnou na kompost. Milujete deskovky? Zahrajte si je u piknikového stolu na své zahradě, připravte společně něco dobrého na zub a pořádně si to užijte!

Rozdávejte radost, vzpomínky a společný čas

Darovat svým blízkým svůj čas jde snadno. Stáhněte si bezplatný poukaz na společný čas, vymyslete, čeho se bude týkat a vyrazte se svými milovanými za společnými zážitky či se pusťte do nějakého projektu. A jestli kolem sebe rádi šíříte dobro, tak si zakupte poukaz na společně strávený čas, z jehož výtěžku zároveň podpoříte dobrou věc.

A hlavně – (s)mějte se rádi!

Konec konců nezáleží na tom, jestli slavíme více Štědrý den, Velikonoce nebo třeba Slunovrat. Všechny tyto sváteční ale i všední dny, hodiny i vteřiny nesou stejný vzkaz – smyslem je objevit v sobě každoročně více dobra, soucitu, pokory naděje i úsměvů. Rozdávat i přijímat radost, vděk a lásku. Darovat společný čas. A nezapomeňte – (nejen) o Vánocích přichází ta pravá chvíle, jak svým blízký vyjádřit úctu, obdiv nebo třeba povzbuzení.

Tak šťastné a veselé!

CHCI DAROVAT K VÁNOCŮM SVŮJ ČAS

 

Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání