Parkujte svou robotickou sekačku chytře

Parkujte svou robotickou sekačku chytře

Olga Knoflíčková V pondělí 13. 11. 2023 Zahrada

Stříška vaší robotické sekačce poskytne pohodlný úkryt, a to především před deštěm a UV zářením. Sekačka do ní sama přijede a zase z ní vyjede, aby se mohla pustit do práce. Jelikož se jedná o dlouhodobou investici, je důležité, aby byl přístřešek kvalitní a plně přístupný.

Kam postavit garáž pro robotickou sekačku 

Robotická sekačka dopřává vašemu trávníku pravidelné sečení, což je alfa a omega krásné a svěží trávy. Nebývá to s ní jako s běžnou sekačkou, kterou můžete skladovat v zahradním domku, nebo v běžné garáži pro automobil. U robotické sekačky musí fáze příjezdu i odjezdu probíhat samostatně, proto by měla stříška stát přímo na trávníku. Poté to půjde jedna radost – sekačka vyjede ze své garáže samostatně, bez ohledu na váš čas, a pustí se do díla.

Jak vybrat stříšku pro robotickou sekačku?

Samostatné stání – Stříška by měla být nezávislá na nabíjecí stanici, aby nemohlo dojít k poškození stroje. Její ukotvení by tak mělo proběhnout zvlášť pomocí pevných kolíků přímo do trávníku, nezávisle na nabíjecí stanici.

Materiál – To, z čeho bude vaše stříška zkonstruována, ovlivní její životnost. Kvalitní ABS plasty a ocel vám přinesou mnoho klidných let. Pohodlné pro vás bude i to, že tyto materiály nebudete muset nijak udržovat (jak by tomu bylo například u dřeva). Odolné jsou samozřejmě také stříšky z kovu. Ty však mají svůj nedostatek v tom, že se nehodí pro sekačky přijímající GPS signál, jelikož jej narušují.

Rozměry – Ačkoliv robotické sekačky bývají voděodolné, neriskujte zbytečně. Na dešti by stát neměly. Vybírejte takový rozměr, aby byla sekačka před deštěm ukryta úplně celá. 

Nejlepší garáž pro robotickou sekačku

Kvalitní a čím dál více oblíbená je garáž Idea Mower. Hodí se jak pro běžné robotické sekačky s obvodovým drátem, tak pro modely, které pro své fungování využívají virtuální hranici (např. robotické sekačky Segway Navimow).

Výhody garáže pro robotické sekačky Idea Mower:

  • Nainstalujete ji velice snadno.
  • Stříška je odklápěcí, takže se lehce dostanete ke své sekačce, budete-li ji chtít například očistit.
  • Díky své konstrukci bez kovu nenarušuje GPS, je tedy vhodná i pro robotické sekačky bez vodícího drátu.
  • Je zcela nezávislá na nabíjecí stanici
  • Má velkorysé rozměry vhodné pro téměř všechny typy robotických sekaček.

Garáž pro robotickou sekačku Idea Mower

Potřebujete poradit s výběrem?

Pokud budete potřebovat s výběrem vhodné garáže či stříšky pro vašeho robotického pomocníka poradit, nebo si nebudete něčím jisti při instalaci, ozvěte se nám. Jarabák poradna je tu pro vás.


Mohlo by vás také zajímat:

Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání