Automatická domácí vodárna Elpumps VB 50/1500 B Automatic

Prodloužená záruka
Automatická domácí vodárna Elpumps VB 50/1500 B Automatic
Automatická domácí vodárna Elpumps VB 50/1500 B Automatic
Vaše cena 8 472 Kč

Příkon 1500W, max. výtlak 48 m, max. průtok 6300l/h, max. tlak 4,8 bar, objem nádoby 50 l, délka kabelu 1,5 m, hmotnost 21 kg.

Celý popis
Dostupnost: Skladem u dodavatele  (Ověřit dostupnost)
Dostupnost pro osobní odběr na prodejnách:
Libiš
0 ks
Plzeň
0 ks
Říčany
0 ks
Servis - Libiš
0 ks
Předpokládaný termín doručení v úterý 12.12.
Vlastní servisní zázemí
Síť kamenných prodejen
Lepší cena po registraci
Doprava až domů
Výrobce: Elpumps
Záruka: 24 měsíců
Kód zboží: P38316

Popis a parametry

Automatická domácí vodárna Elpumps VB 50/1500 B Automatic

Technika i použití se neliší od modelů VB 25/1300 B, VB 25/1500 B a VB 50/1500 B pouze ovládání je ještě jednodušší, jelikož vše probíhá automaticky. Patentovaný elektronický tlakový spínač od společnosti Coelbo s digitálním manometrem ovládá a chrání vaše čerpadlo.

Má vnitřní zpětnou klapku, možnost nastavení zapínacího a vypínacího tlaku, indikaci tlaku na displeji, řídí automatické zapínání a vypínaní čerpadla, má integrované ochrany proti běhu na sucho, proti přetížení a proti častému zapínání čerpadla.

Domácí vodárny ELPUMPS splňují veškeré potřeby zákazníka na zásobování domu nebo zahrady pitnou či užitkovou vodou. Základem bezproblémového chodu a dlouhé životnosti jsou tiché motory o výkonu minimálně 800 W. Pouze takto silné motory mají dostatečnou výkonovou rezervu pro to, aby u nich nikdy nenastalo přetížení či přehřátí, které by mohlo způsobit zničení motoru. Vnitřní i vnější části jsou vyrobeny z antikorozních materiálů. 

Zákazník může podle potřeb volit mezi tlakovou nádobou o objemu 25 nebo 50 litrů. Kovové opěrné nohy zajišťují dobrou stabilitu stroje. Vodárny je možno dovybavit účinným předfiltrem 1l. Model VBP je osazen čerpadlem s implementovaným předfiltrem o objemu 2 l.

Možnosti využití: Po otočení vodovodním kohoutkem vodárna připojená na zdroj vody, nádrž s vodou apod. sama sepne a vytlačí vodu k odběrnému místu. Zajištění domácnosti pitnou nebo užitkovou vodou – zavlažování, wc splachovače, vodovodní baterie, pračky, apod. Podpora vodovodní sítě. Odběr dešťové vody z nádrží, cisteren.

Technika: Čerpadlo má samonasávací konstrukci, tzn. při uvedení do provozu je třeba naplnit pouze samotné čerpadlo. Vnitřní konstrukční prvky čerpadla jsou vyrobeny ze speciálního odolného plastu, takže při delším odstavení nehrozí jejich koroze. Skříň čerpadla je vyrobena z litiny nebo speciálního odolného plastu (model VBP).

Hřídel čerpadla je utěsněna profesionálním dvojitým těsněním, kombinující pružinové a keramicko-křemíkové těsnění. Modely s označením B mají heavy-duty mosazné oběhové kolo, které má výborné antikorozní parametry, je daleko odolnější vůči abrazivnímu vlivu nečistot (částečky písku ap.) a vydrží bez deformací vlivem tepla i případný běh naprázdno (bez vody).

Motor je speciálně hermeticky utěsněn proti vniknutí vody a je chráněn tepelnou pojistkou. Stroje mají nadprůměrnou životnost,protože kromě mechanického těsnění nejsou v těle čerpadla žádné součástky, na které působí otěr.

Tlaková nádoba je vyrobena ze silnostěnného plechu (u modelu VBP z nerezu). Uvnitř nádoby je pryžová vystýlka. To zaručuje bezpečnost při provozu a výbornou těsnost nádoby po dlouhou dobu. Nádoba je vybavena přesným tlakoměrem pro kontrolu výstupního tlaku vodárny a hydrokontrolou pro automatické spínání čerpadla.

 • Max. výška sání: 9 m
 • Max. tlak: 4.8 bar
 • Kabeláž: H07 RNF 3 × 1 mm2
 • Max. teplota média: 35 °C

Výhody:

 • Nastavitelný zapínací tlak 0,5 – 7 barů
 • Nastavitelný vypínací tlak 1–8 barů
 • Integrovaná zpětná klapka
 • Integrovaný digitální manometr
 • Ochrana proti běhu na sucho
 • Ochrana proti přetížení
 • Vnitřní tlakový snímač
 • Ochrana proti častému spínání čerpadla
 • Signalizace stavů a alarmů pomocí LED a displeje
 • Možnost manuálního spuštění
 • Úsporný režim provozu
 • Automatický Reset a Test

V případě zastavení čerpadla z důvodu chodu nasucho připojí ART v naprogramovaném čase čerpadlo a otestuje, zda došlo k obnovení zdroje dodávky vody.

Parametry

Kategorie Domácí vodárny
Výrobce Elpumps
Pohon Elektrický
Příkon 1500 W
Hmotnost 21 kg
Počet fází 1
Napětí 230 V
Příkon 1500 W
Délka kabelu 1.5 m
Maximální průtok 6300 l/h
Maximální výtlak 48 m
Maximální sací výška 9 m
Objem 50 l
Rozměry balení 36 x 60 x 63 cm
Více
Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání