Tipy na dárky pro muže

Tipy na dárky pro muže

Lucie Formanová Ve čtvrtek 10. 11. 2022 Poradna

Blíží se nejkrásnější období roku, které je zároveň pro mnohé i noční můrou. Sotva jste si oddychli, že jste s potem ve tváři vymysleli dárky k narozeninám, svátku či výročí, je to tu zase. Letos se však Ježíšek trápit nemusí – je tu totiž Jarabák, který ví, co a jak a přináší inspiraci na originální a praktické dárky pro muže, s kterými letos u stromečku oslníte více než všudypřítomná světýlka. A navíc darujete to, co váš manžel, přítel, syn, tchán, vnuk, dědeček či strýček opravdu ocení (a to nejen o Vánocích).

Říká se, že v každém muži navždy dřímá hravá duše dítěte. A je vlastně jedno, jakým způsobem hravost a tvůrčí činnost ventiluje. Důležité je, že to, co dělá, dělá s nadšením. Ať už se řadí mezi neúnavné velebitele obydlí či okolí, vášnivé zahradníky či kutily, kteří bez zahradní a dílenské techniky neudělají ani krok, milovníky relaxu, nebo naopak vášnivé závodníky, kterým pumpuje krev v žilách na maximum, jedno mají všichni společné – vášeň. A právě ta je pro vás mottem a hybatelem letošních Vánoc – vynechejte každoroční měkké dárky (ano, víme, jsou praktické, ale…) či nejrůznější rádoby dárky, které kupujete jen proto, abyste něco darovali, a vsaďte na to, co je také praktické, ale navíc i kvalitní a opravdu potěší. Tak pojďme na to!

Dárek pro kutila vybere i dílenský „neznaboh“

Pokud je druhým (možná i prvním) domovem muže, kterého chcete obdarovat, dílna, pak máte vlastně vyhráno. Tipů na vánoční dárky pro kutily totiž máme opravdu nespočet – a rozhodně ve vás nemusí dřímat technická duše, abyste vybrali správně.

 • Chcete-li na to jít čistě prakticky, pak vsaďte na užitečné pomůcky, které se nikdy neztratí – ať už je to box na nářadí, multifunkční žebřík, univerzální pracovní stůl či třeba sada šroubováků.
 • Máte-li daného muže prokouknutého až do morku kostí a přesně víte, kterým směrem ho to táhne nejvíc, běžte na to cíleněji. Kreativní duše dřímající v těle kutila zaplesá nad obsáhlou sadou nářadí, se kterou opraví (nejen) v domácnosti téměř cokoliv, či modelářskou bruskou (a vlastnoručně vyrobený dárek pak za odměnu dostanete třeba i vy). Tvořivá duše se zalkne blahem, až z dárkového papíru vybalí elektrickou brusku, přímočarou pilu či svěrák s kovadlinou. Kutil-automechanik zase ocení leštičku karosérií, nabíječku autobaterií či vysokotlakou myčku, díky které bude jeho čtyřkolý miláček neustále zářit čistotou.
 • A hledáte-li něco univerzálního a ještě ideálně za rozumný peníz, pak vsaďte na naše dárky pro kutila do 699 Kč – čepice s čelovkou splní dva účely v jednom, protiskluzové návleky na boty se postarají o bezpečnost, elektrický teplovzdušný ventilátor zahřeje, i když venku budou třeskuté mrazy, a kapesní zavírací nůž má mít u sebe každý muž.

I v zimě je ten pravý čas na dárky pro zahrádkáře

Zahrádkáři jsou speciální skupinou, která zdánlivě přes zimu odpočívá – ale vězte, že se jim v hlavě neustále rojí nápady, s čím na jaře začít. A bez kvalitního zahradního nářadí jim jejich snahy nepůjdou tak hladce od ruky.

 • Drobnější zahradní nářadí, jako jsou aku plotostřih, praktický teleskopický rýč, hrábě na listí, štípací sekera nebo zahradní nůžky by neměly chybět ve výbavě žádného zahradníka.
 • Mezi dražší, ale zato velmi praktické dárky pro muže-zahradníky pak rozhodně patří motorová pila, elektrická, benzínová či aku sekačka (a chcete-li usnadnit práci se sekáním zahrady na maximum, pak je jasnou volbou robotická sekačka), křovinořez či elektrický fukar/vysavač na sběr listí.
 • Jestliže váš zahradník řeší spíše opačný problém – tedy že už zahradní techniky má dost, ale nemá ji kam dát, pak vsaďte na zahradní domek, do kterého pohodlně uskladní veškeré nářadí i stroje.
 • A hledáte-li opravdu velký dar, na který se třeba složí celá rodina, pak obdarovaný zahradník možná uroní i slzu, až pod stromečkem najde zahradní traktor.

Dárky pro šéfkuchaře potěší i vaše chuťové buňky

Muži, kteří rádi vaří, jsou pokladem v domácnosti. Dárky pro ně jsou vlastně zároveň i jakýmsi dárkem pro vás. Až se totiž na darovaném kontaktním, elektrickém či plynovém grilu rozvoní jeho kulinářské umění, určitě nebudete litovat, že volba padla právě na něj. Patří-li daný muž do kategorie kuchař-zahradník, pak ho jistojistě potěší drtič ovoce, šnekový odšťavňovač či sušička ovoce, v nichž pohodlně zpracuje veškerou úrodu. A hledáte-li spíše levnější dárek pro šéfkuchaře, myslíme i na vás – vsaďte na nerezovou sadu grilovacího nářadí či sadu na přípravu ohně.

 

Střemhlav vpřed aneb Tipy na dárky pro závodníky

Ať už ve vámi obdarovaném muži dříme duše závodníka, nebo mu chcete usnadnit cestu do města či za rodinou, naše tipy na praktické dárky pro muže – závodníky vás rozhodně nezklamou.

 • Boomem posledních let se staly elektrokoloběžky, které jsou ekologické, snadno složitelné a přenositelné. Skvělou alternativou, která se perfektně hodí i na nákup či výlet, je elektrické kolo či elektrický skútr – ten je dokonce naprosto ideálním řešením i pro starší či hůře pohyblivé osoby, které bezpečně přepraví tam, kam potřebují.
 • Pro větší dávku adrenalinu a rozproudění krve v žilách je dárkem číslo jedna akumulátorová či benzínová čtyřkolka, která je vhodná nejen pro zábavu, ale i pro práci.
 • A i v této kategorii samozřejmě myslíme na levnější dárky. Bez čeho se závodníci všech věkových kategorií neobejdou, je správně zvolená přilba, aku či elektrický kompresor, nabíječka autobaterií nebo vysokotlaký čistič pro lesk jejich strojů.

 

Dárky pro milovníky relaxu nejsou jen poukazy na masáž

Po chvílích klidu a odpočinku touží každý z nás. Poukazy na wellness či masáž, které se s oblibou ukrývají pod vánočním stromečkem, jsou sice fajn, ale jsou také jednorázovou záležitostí – zážitkem, který skončí tak rychle, jak začal. Proto darujte to, co vydrží.

 • Majitelé zahrad ocení zahradní houpací křeslo či relaxační lehátko, kde budou moci odpočívat od jara až do zimy.
 • Ti, kteří neustále uklízí a nesnesou smítko prachu v koutě, ocení robotický vysavač, který jim ušetří spoustu námahy a času – a je to vlastně i takový dárek pro ženy, jež s radostí přivítají nového člena rodiny.
 • Skutečný každodenní relax navodí vlastní vířivý bazén či infrasauna. I když je to finančně náročnější dárek, určitě jej ocení celá rodina.

 


Jak vidíte, vybrat dárek pro muže není vůbec složité. Tipů je tolik, že stačí jen prokouknout jeho duši a pořídit mu kvalitní a praktický dárek, z kterého bude mít upřímnou radost. A jestliže přeci jen nenajdete odvahu rozhodnout se, který produkt by byl tím nejvhodnějším, a obáváte se zklamání, pak zvolte to nejjednodušší řešení – pořiďte dárkový poukaz Jarabák ve vámi požadované hodnotě a nechte na samotném obdarovaném muži, ať si vybere, po čem jeho duše touží. Už předem vám můžeme prozradit, že jiskřičky nadšení a dojetí zablikají v očích i toho největšího drsňáka. Letošní Vánoce prostě budou šťastné a veselé…

 

 

 

 

 

Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání