Špalíkovače REMET

Špalíkovače jsou výkonné stroje určené k drcení a štípání větví a dřevního odpadu na menší kousky o velikosti 5 až 15 centimetrů. Vytvořené špalíky lze po proschnutí následně využít například k topení v běžných kotlích na tuhá paliva. Špalíkovač umožňuje v krátkém čase zpracovat velké množství dřevního materiálu bez vynaložení lidské energie. Tyto drtiče tak najdou uplatnění nejčastěji v lesnictví, zemědělství či komunálních službách. 

Princip fungování špalíkovačů REMET je založen na mechanickém zpracování dřeva pomocí silného tlaku a ostří, které dřevo rozřízne na menší části.

Jaký špalíkovač vybrat?

Špalíkovače REMET jsou dostupné v různých modelech, které se liší pohonem, výkonem, velikostí, počtem řezacích nožů, maximální délce a průměru zpracovávaného dřeva a dalšími specifikacemi. Při výběru špalíkovače je důležité zvážit, jak často a v jakém objemu budete dřevo zpracovávat, aby byl vybrán stroj odpovídající vašim potřebám.

Zde jsou některé typy špalíkovačů, které REMET nabízí:

  • Špalíkovače s elektrickým motorem: Tyto špalíkovače jsou poháněny elektrickým motorem a jsou vhodné pro domácí použití nebo tam, kde je snadný přístup k třífázovému připojení elektřiny. Nabízejí čistý a tichý provoz.
  • Špalíkovače se spalovacím motorem: Tyto modely jsou ideální pro práci v terénu, kde není dostupná elektrická síť. Jsou poháněny benzínovými motory a poskytují větší mobilitu a nezávislost na elektrickém napájení.
  • Špalíkovače za traktor: Tyto špalíkovače jsou určeny k připojení k traktoru a využívají jeho výkon pro štípání dřeva. Jsou vhodné pro lesníky, zemědělce a ostatní uživatele, kteří potřebují zpracovávat větší množství dřeva. Skvěle pracují s traktory většiny největších výrobců (Kubota, Zetor, Ursus, New Holand).

Je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny výrobce a špalíkovač používat podle návodu k zajištění bezpečného a efektivního provozu. Při práci se špalíkovačem by měly být používány ochranné pomůcky, jako jsou ochranné brýle, rukavice a pevná obuv, aby se předešlo úrazům.

Více
Cena
Značka
Počet fází
Příkon
Cena
Na objednávku 
Příkon 7,5 kW, válcový řezný systém, 4 nože z tvrzené oceli, max. průměr větve 8 cm, hmotnost 240…
57 000 Kč
Na objednávku 
Příkon 7,5 kW, výkon traktoru 26 kW, válcový řezný systém, 6 nožů z tvrzené oceli, max. průměr…
61 500 Kč
Na objednávku 
Příkon 5,5 kW, válcový řezný systém, 4 nože z tvrzené oceli, max. průměr větve 5 cm, hmotnost 180…
40 100 Kč
Na objednávku 
Válcový řezný systém, 4 nože z tvrzené oceli, max. průměr větve 9 cm, výkon traktoru 11,1/18,6 kW,…
31 100 Kč
Na objednávku 
Válcový řezný systém, 6 nožů z tvrzené oceli, max. průměr větve 11 cm, výkon traktoru 18,6/26 kW,…
37 500 Kč
Na objednávku 
Válcový řezný systém, 6 nožů z tvrzené oceli, max. průměr větve 13 cm, výkon traktoru 33,5/59,6 kW,…
52 400 Kč
Na objednávku 
Válcový řezný systém, 4 nože z tvrzené oceli, max. průměr větve 5 cm, výkon traktoru 7,5/14,9 kW,…
23 300 Kč
Na objednávku 
Válcový řezný systém, 4 nože z tvrzené oceli, max. průměr větve 7 cm, výkon traktoru 7,5/14,9 kW,…
26 500 Kč
Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání