Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks

Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks
Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks
Cena bez DPH 173 Kč
Vaše cena s DPH 209 Kč

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 se používají k rychlému orientačnímu stanovení koncentrace volného chloru, celkového bromu, hodnoty pH, celkové tvrdosti a celkové alkality bazénové vody.

Celý popis
Dostupnost: Skladem na prodejně Zboží může být bez originální krabice (Ověrit dostupnost)
Dostupnost pro osobní odběr na prodejnách:
Plzeň
> 5 ks
Libiš
0 ks
Říčany
> 5 ks
Doručení kurýrem:
Předpokládaný termín doručení ve středu 23.06.
Výhody při nákupu tohoto zboží
Oficiální česká distribuce
Za nákup získate 20 bodů Body se připisují 14 dní po doručení zboží.
Garance nejlepší ceny
Doprava zdarma od 2 990 Kč
Záruka: 24 měsíců
Kód zboží: P38778

Popis a parametry

Popis:

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 se používají k rychlému orientačnímu stanovení koncentrace volného chloru, celkového bromu, hodnoty pH, celkové tvrdosti a celkové alkality bazénové vody. Jsou určeny pro domácí bazény i pro umělá koupaliště. Koncentraci volného aktivního chloru (jednotky ppm) v bazénové vodě je důležité stanovovat pomocí těchto testovacích proužků v případě, že používáte přípravky na bázi chlornanu sodného nebo chlornanu vápenatého. Jestliže k úpravě bazénové vody používáte chlorové bazénové tablety či organicky vázaný chloršok, je možné využít ke stanovení tzv. celkového aktivního chloru stupnici, která na tomto testeru odpovídá celkovému bromu s tím, že stanovitelný koncentrační rozsah pro celkový chlor je oproti celkovému bromu poloviční, tedy v rozsahu 0-10 ppm.

Koncentrace aktivního chloru/bromu a hodnota pH patří mezi základní ukazatele a je vhodné oba parametry v průběhu koupací sezóny kontrolovat  orientačně pomocí testovacích proužků 1x týdně. Parametr celková alkalita (jednotky ppm) vyjadřuje v praktickém významu míru neutralizační a také tlumivé kapacity vody, tedy odolnost bazénové vody proti změně hodnoty pH po přidání bazénových přípravků pH+ nebo pH-. Optimální hodnoty celkové alkality v bazénové vodě by se přibližně měly nacházet v intervalu 80 až 120 ppm. S ohledem na to, že hodnota tohoto ukazatele je  primárně daná přírodním složením vodního zdroje, není potřeba v případě, že jinak probíhá úprava bazénové vody bez komplikací, zasahovat při běžném bazénovém provozu do jeho korekce. Výsledek stanovení celkové tvrdosti pomocí tohoto testeru je vyjadřován jako koncentrace uhličitanu vápenatého.

Balení obsahuje: Testovací proužky z bílé plastové fólie, každý má pět čtvercových testovacích oblastí pro jednotlivá stanovení. Proužky jsou baleny po 5x10ks v blistru z hliníkové fólie, aby zákazník měl optimální skladovací podmínky a tak měl po rozbalení k dispozici testovací proužky na necelé tři měsíce (při kontrole parametrů 1x týdně). Balení obsahuje širokohrdlou plastovou dózu se šroubovacím uzávěrem a povrchem pokrytým samolepící voděodolnou folií s návodem a porovnávacími stupnicemi.

Návod k provedení stanovení: Testovací proužek vyjměte z nádoby a ponořte do bazénové vody a přebytečnou vodu neodstraňujte. Po namočení vyjměte a držte ve vodorovné poloze po dobu 15 sekund, až uplyne uvedený čas, porovnejte zbarvení jednotlivých testovacích oblastí s barevnou stupnicí příslušných parametrů, uvedených na plastové dóze.

Poznámka: Koncentrace volného chloru, celkového bromu (variantně lze použít pro stanovení celkového chloru - viz text výše), celkové tvrdosti a celkové alkality jsou uváděny v jednotkách ppm (parts per milion), což je možné akceptovat jako vyjádření v mg/l.

Obrázek je pouze ilustrační, podoba etikety se může mírně lišit.

Parametry

Kategorie Bazénová chemie
Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.