Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks

-20% Výprodej
Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks
Pool and Spa Test Strips 5 in 1 testovací proužky, 50 ks
Běžná cena 209 Kč
Vaše cena 167 Kč

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 se používají k rychlému orientačnímu stanovení koncentrace volného chloru, celkového bromu, hodnoty pH, celkové tvrdosti a celkové alkality bazénové vody.

Celý popis
Dostupnost: Skladem na prodejně Zboží může být bez originální krabice (Ověrit dostupnost)
Dostupnost pro osobní odběr na prodejnách:
Libiš
0 ks
Plzeň
>5 ks
Říčany
2 ks
Předpokládaný termín doručení v úterý 06.12.
Vlastní servisní zázemí
Síť kamenných prodejen
Lepší cena po registraci
Doprava zdarma od 2 990 Kč
Záruka: 24 měsíců
Kód zboží: P38778

Popis a parametry

Popis:

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 se používají k rychlému orientačnímu stanovení koncentrace volného chloru, celkového bromu, hodnoty pH, celkové tvrdosti a celkové alkality bazénové vody. Jsou určeny pro domácí bazény i pro umělá koupaliště. Koncentraci volného aktivního chloru (jednotky ppm) v bazénové vodě je důležité stanovovat pomocí těchto testovacích proužků v případě, že používáte přípravky na bázi chlornanu sodného nebo chlornanu vápenatého. Jestliže k úpravě bazénové vody používáte chlorové bazénové tablety či organicky vázaný chloršok, je možné využít ke stanovení tzv. celkového aktivního chloru stupnici, která na tomto testeru odpovídá celkovému bromu s tím, že stanovitelný koncentrační rozsah pro celkový chlor je oproti celkovému bromu poloviční, tedy v rozsahu 0-10 ppm.

Koncentrace aktivního chloru/bromu a hodnota pH patří mezi základní ukazatele a je vhodné oba parametry v průběhu koupací sezóny kontrolovat  orientačně pomocí testovacích proužků 1x týdně. Parametr celková alkalita (jednotky ppm) vyjadřuje v praktickém významu míru neutralizační a také tlumivé kapacity vody, tedy odolnost bazénové vody proti změně hodnoty pH po přidání bazénových přípravků pH+ nebo pH-. Optimální hodnoty celkové alkality v bazénové vodě by se přibližně měly nacházet v intervalu 80 až 120 ppm. S ohledem na to, že hodnota tohoto ukazatele je  primárně daná přírodním složením vodního zdroje, není potřeba v případě, že jinak probíhá úprava bazénové vody bez komplikací, zasahovat při běžném bazénovém provozu do jeho korekce. Výsledek stanovení celkové tvrdosti pomocí tohoto testeru je vyjadřován jako koncentrace uhličitanu vápenatého.

Balení obsahuje: Testovací proužky z bílé plastové fólie, každý má pět čtvercových testovacích oblastí pro jednotlivá stanovení. Proužky jsou baleny po 5x10ks v blistru z hliníkové fólie, aby zákazník měl optimální skladovací podmínky a tak měl po rozbalení k dispozici testovací proužky na necelé tři měsíce (při kontrole parametrů 1x týdně). Balení obsahuje širokohrdlou plastovou dózu se šroubovacím uzávěrem a povrchem pokrytým samolepící voděodolnou folií s návodem a porovnávacími stupnicemi.

Návod k provedení stanovení: Testovací proužek vyjměte z nádoby a ponořte do bazénové vody a přebytečnou vodu neodstraňujte. Po namočení vyjměte a držte ve vodorovné poloze po dobu 15 sekund, až uplyne uvedený čas, porovnejte zbarvení jednotlivých testovacích oblastí s barevnou stupnicí příslušných parametrů, uvedených na plastové dóze.

Poznámka: Koncentrace volného chloru, celkového bromu (variantně lze použít pro stanovení celkového chloru - viz text výše), celkové tvrdosti a celkové alkality jsou uváděny v jednotkách ppm (parts per milion), což je možné akceptovat jako vyjádření v mg/l.

Obrázek je pouze ilustrační, podoba etikety se může mírně lišit.

Parametry

Kategorie Bazénová chemie
Více
Ve srovnávači máte 0 produktů k porovnání
Zobrazit porovnání